dotacje-eu

O NAS

Agro Team Przedsiębiorstwo Spółdzielcze z siedzibą w Goździnie to firma istniejąca od 1973 roku. 
Jesteśmy producentem podłoża do pieczarek , świeżych pieczarek oraz pieczarek przetworzonych. Nasze produkty trafiają na rynek lokalny , krajowy i zagraniczny. Od wielu lat cieszymy się zaufaniem klientów w krajach europejskich. 

Wytwórnia Podłoża.


Agro Team to producent podłoża do uprawy pieczarek od 1986 roku. W początkowym okresie była to tylko produkcja kompostu fazy I tzw. kompost zielony, od 1990 roku podłoże fazy II a od 2008 roku również podłoże z wsianą grzybnię fazy III.
Cały proces produkcji podłoża od momentu wstępnego mieszania surowców aż do jego zakończenia jest kontrolowany komputerowo i rejestrowany.
Starannie dobrane a następnie dobrze wymieszane surowce: słoma , pomiot kurzy i gips są poddawane procesowi fermentacji a później pasteryzacji. Po ukończeniu tych procesów w podłoże wsiewana jest grzybnia pieczarki, następnie formowana w kostki i pakowana w folię.
Tak przygotowane podłoże sprzedawane jest producentom pieczarek.
Podłoże produkujemy również na własne potrzeby dla naszej Pieczarkarni.

Pieczarkarnia


Uprawa pieczarek odbywa się w kompleksie 12 hal uprawnych o łącznej powierzchni wynoszącej 6,5 tys. m2. 

Kompleks był zbudowany w roku 2008 (I etap) oraz 2010 (II etap) . Wszystkie hale wyposażone są w nowoczesne systemy klimatyzacyjne, umożliwiające kontrolę parametrów uprawowych takich jak temperatura, wilgotność, ruch powietrza czy dwutlenek węgla. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć odpowiednie warunki do wzrostu pieczarek, tak aby Naszym klientom zagwarantować ich świeżość i najwyższą jakość.
Nasze pieczarki są zbierane ręcznie, dzięki czemu możemy zapewnić szeroki asortyment najwyższej jakości grzybów o różnych wielkościach.

Przetwórnia Pieczarek

Agro Team w swojej ofercie posiada pieczarki przetworzone (blanszowane).
Stosownie do życzenia klienta oferujemy pieczarki różnych klas , krojone i w całości , w różnych rozmiarach , pakowane w skrzynio-paletach , beczkach , wiaderkach lub workach